سامانه اعلام حساب خانوار + پاسخ به سوالات یارانه ها


دوزلو اوغلان وبلاگلارینین یاخشی اولماقی اوچون آتیل باتیل فروشگاهین دان آلیش وئریش ائدین

دوره جدید دریافت اطلاعات اقتصادی خانوار:
ثبت نام شدگان اردیبهشت سال ۸۹ نیز با درج شماره ملی و رمز عبور می‌توانند به این سامانه وارد شده و اطلاعات خود را اصلاح و یا تکمیل کنند. ثبت نام شدگان سال ۸۷ هم با درج شماره ملی و کد رهگیری می‌توانند وارد سامانه شوند و اطلاعات اقتصادی خانوار خود را اصلاح و یا تکمیل کنند. 

آدرس سایت اصلاح اطلاعات اقتصادی خانوار: www.yaraneh.amar.org.ir

https://yaraneh.amar-org.ir/feimp/ 

مرحله جدید ثبت نام یارانه – اصلاح اطلاعات اقتصادی خانوار

به گزارش خبرنگار مهر، ثبت نام شدگان اردیبهشت سال ۸۹ نیز با درج شماره ملی و رمز عبور می‌توانند به این سامانه وارد شده و اطلاعات خود را اصلاح و یا تکمیل کنند. ثبت نام شدگان سال ۸۷ هم با درج شماره ملی و کد رهگیری می‌توانند وارد سامانه شوند و اطلاعات اقتصادی خانوار خود را اصلاح و یا تکمیل کنند.

در صورتی که سرپرست خانوار، کد رهگیری یا رمز عبور خود را فراموش کرده باشد باید از پانزدهم آذرماه امسال به بعد به سامانه مراجعه کند، ضمن اینکه نحوه ورود این افراد در فرصتی دیگر اعلام خواهد شد.

خانوارهایی که تاکنون ثبت نام نکرده‌اند با ورود به سامانه می‌توانند کلیدی که برای این امر طراحی شده را فعال کنند و رمز عبور برای خود تعریف و سپس اطلاعات اقتصادی خانوار خود را وارد کنند.

عادل آذر رئیس مرکز آمار ایران با بیان اینکه در پایان هرهفته (در فرآیند ۴۵ روزه یادشده) فایل مرکز آمار نهایی می‌شود و اطلاعات آن در اختیار وزارت رفاه قرار می‌گیرد، گفته است: سامانه مرکز آمار ایران هم برای تصحیح اطلاعات خانوار(از نظر ازدواج، طلاق، تولد و مرگ) و همچنین ورود اطلاعات جدید خانوار طراحی شده است.

وی تاکید کرده است: خانوارهای جدیدی که براثر ازدواج تشکیل می‌شوند حتما باید پیش از ورود اطلاعات جدید، اطلاعات قبلی خود که در خانوار پدری ثبت شده است را حذف کنند. پسر و دختر جدیدی که ازدواج کرده‌اند باید هر دو در خانوارهای قبلی خود این مهم را اصلاح کنند.

همچنین در سایت http://www.amar.org. ir راهنمای تکمیل پرسشنامه طراحی شده است و خانوارهایی که در پر کردن پرسشنامه مشکل دارند می‌توانند از طریق این وبگاه ، نحوه ورود اطلاعات را فرا بگیرند. این وبگاه هم اکنون فعال است.

در همین حال، بهتر است خانوارها حتما شماره تلفن همراه خود را در سامانه اطلاعات اقتصادی خانوار وارد کنند تا از این طریق در صورت بروز هرگونه مشکلی این مرکز از طریق پیام کوتاه، خانوارها را مطلع کند.

همچنین شماره پیامک ۳۰۰۰۰۰ برای مطلع شدن از اینکه سرپرست خانوار چه کسی است در اختیار مردم است. شماره تلفن ۸۵۸۷-۰۲۱ به طور شبانه روزی پاسخگوی مردم است تا در صورت بروز هرگونه مشکلی بتوانند از طریق این تلفن نسبت به رفع آن، اقدام کنند

منبع: خبرگزاری مهر

نحوه اصلاح اطلاعات خانوار تشریح شد
از سال ۱۳۸۷ که عملیات جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوارها آغاز شد ، یک میلیون و هشتصد هزار تولد ، چهارصد هزار فوت و یک میلیون و ششصد هزار ازدواج و طلاق ثبت شده که اطلاعات ان از طریق ثبت احوال و سازمان ثبت اسناد به مرکز امار ایران ارائه و اطلاعات خانوارها اصلاح شده است.
رئیس مرکز آمار ایران اعلام کرد : اطلاعات اصلاح شده خانوارها در خصوص ازدواج ، طلاق ، تولد و فوت افراد، تا پنجم شهریور به طور کامل در اختیار وزارت رفاه و تامین اجتماعی قرار می گیرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، عادل آذر گفت: از سال ۱۳۸۷ که عملیات جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوارها آغاز شد ، یک میلیون و هشتصد هزار تولد ، چهارصد هزار فوت و یک میلیون و ششصد هزار ازدواج و طلاق ثبت شده که اطلاعات ان از طریق ثبت احوال و سازمان ثبت اسناد به مرکز امار ایران ارائه و اطلاعات خانوارها اصلاح شده است. 

* مرد خانوار جدید یا داماد از ۱۵ تا ۲۵ شهریور به سامانه وزارت رفاه مراجعه و شماره حساب ارائه کند

وی بیشترین پرسش هموطنان را مربوط به مزدوجین اعلام کرد و گفت : پسر و دختری که ازدواج کرده اند ، در فهرست مرکز آمار از خانوار قبلی حذف و خانوار جدیدی به سرپرستی مرد یا داماد تشکیل شده و لازم است مرد خانوار جدید یا داماد از ۱۵ تا ۲۵ شهریور به سامانه وزارت رفاه مراجعه و در صورت تمایل به دریافت یارانه نقدی ، شماره حساب ارائه کند.

عادل آذر درباره علت نپذیرفتن شماره حساب زوجهای جدید در سامانه وزارت رفاه در هفته های اخیر اظهارداشت : هنوز اطلاعات زوجهای جدید در سامانه وزارت رفاه ثبت نشده است و به همین علت اجازه درج شماره حساب به انها داده نمی شود و هنگام مراجعه با این پیام مواجه می شوند که کد ملی آنها از مرکز آمار دریافت نشده است.

وی تصریح کرد : زوج های جدید از ۱۵ تا ۲۵ شهریور باید برای معرفی شماره حساب به پایگاه اینترنتی وزارت رفاه به نشانی http://www.refahi.ir مراجعه کنند.
* چگونگی پرداخت یارانه نقدی به مردان و زنانی که از هم طلاق گرفته اند

رئیس مرکز آمارایران درباره چگونگی پرداخت یارانه نقدی به مردان و زنانی که از هم طلاق گرفته اند ، گفت : مرد یا سرپرست خانوار پس از طلاق نیز می تواند شماره حساب خود را برای دریافت یارانه نقدی خود و افراد تحت تکفلش به سامانه وزارت رفاه معرفی کند اما برای زنانی که طلاق گرفته اند یک خانوارجدید یک نفری درنظر گرفته شده است و خانم هایی که طلاق گرفته اند خود به عنوان سرپرست خانوار می توانند شماره حساب خود را از ۱۵ تا ۲۵ شهریوربه سامانه وزارت رفاه معرفی کنند.

* چگونگی اعمال تغییرات مربوط به تولد و فوت افراد

وی درباره چگونگی اعمال تغییرات مربوط به تولد و فوت افراد نیز گفت : تولد فرزند جدید به تعداد افراد خانوار اضافه شده و نام افراد فوت شده نیز از فهرست خانوارها حذف شده است.
عادل آذر در پاسخ به این سوال که در صورت فوت سرپرست خانوار تکلیف سایر اعضا برای دریافت یارانه نقدی چه خواهد شد ، افزود: در این صورت باید اطلاعات مسن ترین فرد تحت تکفل متوفی که معمولا همسر وی است با کد ملی به سامانه وزارت رفاه ارائه و شماره حساب معرفی شود.
* مشکل خانوار هایی که سرپرست خانوار تعیین هویت نشده است

وی درباره تکلیف افرادی که اطلاعات اقتصادی خود را به مرکز آمار ایران ارائه کردند و حتی کد رهگیری دارند اما هنگام مراجعه به سامانه وزارت رفاه اجازه معرفی شماره حساب به آنها داده نمی شود ، گفت : تعداد این خانوارها محدود و حدود نیم درصد خانوارهایی است که اطلاعات خود را به مرکز آمار ایران ارائه کرده اند.

رئیس مرکز آمار ایران افزود : در اینگونه موارد سرپرست خانوار تعیین هویت نشده است اما این افراد نیز از ۱۵ تا ۲۵ شهریور ماه می توانند با کد ملی مسن ترین عضو خانوار ، شماره حساب خانوار را معرفی کنند تا در آینده اطلاعات انها اصلاح شود.
* خانواهایی که تاکنون موفق به ارائه اطلاعات اقتصادی خود به مرکز آمار ایران نشده اند تا آذر صبر کنند

وی درباره خانواهایی که تاکنون موفق به ارائه اطلاعات اقتصادی خود به مرکز آمار ایران نشده اند نیز گفت : دولت تاکنون در دو مرحله فرصت ارائه اطلاعات اقتصادی را برای هموطنان فراهم کرده اما ممکن است باز هم خانوارهایی موفق به ارائه آن نشده باشند ، به همین علت در آذر امسال فرصتی دیگر برای دریافت اطلاعات اقتصادی خانوارها فراهم می شود تا افرادی که متقاضی دریافت یارانه نقدی هستند ، از آن بهره مند شوند.

رئیس مرکز آمار ایران تصریح کرد : خانوارهایی که تاکنون موفق به ارائه اطلاعات اقتصادی خود نشدند نیازی به مراجعه حضوری یا مراجعه آنها به پایگاههای مرکز آمار و وزارت رفاه نیست و این افراد باید از مراجعه به مرکز آمار خودداری و تا آذر ماه صبر کنند.

تاریخ واریز یارانه ها به حساب مردم

وزیر رفاه و تامین اجتماعی گفت: واریز نقدی یارانه ها از مهر ماه آغاز می شود و تاکنون حدود ۸۶ درصد از مردم کشور شماره حساب خود را اعلام کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از واحد مرکزی خبر ، صادق محصولی پس از جلسه امروز هیئت وزیران درباره کسانی که موفق نشده اند شماره حساب خود را در موعد مقرر برای دریافت نقدی یارانه ها اعلام کنند اظهار داشت: یک فرصت ده روزه برای این افراد در نظر گرفته شده است تا شماره حساب خود را در سامانه http://www.refahi.ir اعلام کنند.
وی افزود: قطعا آنهایی که فرصت نداشته اند فرم اطلاعات خانوار را تکمیل و به دنبال آن شماره حساب خود را اعلام کنند، در ماههای آینده هم به آنها فرصت خواهیم داد که اگر تمایل داشتند با تکمیل فرم اطلاعات خانوار، شماره حساب خود را نیز برای دریافت نقدی یارانه ها اعلام کنند.

مهم ترین و متداولترین پرسش ها درباره ارسال شماره حساب یارانه ها

*******************

چه شماره حسابي را مي‌بايست در سامانه اعلام حساب خانوار ثبت نمود؟

در مرحله وارد کردن شماره حساب و انتخاب بانک مربوطه، امکان انتخاب شماره حساب فقط از بانک‌هایی مقدور می‌باشد که سرپرست خانوار در آن بانك‌ها داراي شماره حساب‌هاي منتهي به سال 1388 و ماقبل باشند و توسط سامانه شناسايي شده است، لذا در صورت داشتن چنين حساب‌هايي از اعلام شماره حساب جديد در سامانه خودداري فرماييد در غير اين‌صورت بايستي اقدام به افتتاح حساب جديد نموده و در سامانه ثبت‌نام نمايند.

*********************آیا کسانی که اخیرا (اردیبهشت و خرداد ۱۳۸۹) فرم اطلاعات اقتصادی خانوار را تکمیل کرده اند می توانند حساب خود را اعلام کنند؟
خیر. اطلاعات این افراد هنوز از مرکز آمار دریافت نشده است. این افراد می توانند در مراحل بعد و همراه با سایر استان ها حساب خود را اعلام نمایند.

**********************

کسی که در مرحله قبل شماره حساب اشتباه وارد کرده آیا زمانی برای اصلاح شماره خواهد بود؟ و تاریخ آن چه موقع است؟
اگر حساب اشتباه باشد، پس از بررسی حساب توسط بانک، مشخص شده و شما می توانید بامراجعه به سایت اعلام حساب خانوار، حساب خود را اعلام نمایید.

**********************

از کجا باید فهمید که شماره حساب اعلام شده مورد تایید واقع شده است؟
بامراجعه به سایت اعلام حساب خانوار و وارد کردن کد ملی و کد پنج رقمی، نتیجه بررسی حساب، به شما اعلام می شود

*********************

نشانی سایت اعلام حساب خانوار و اصلاح حساب تایید نشده چیست؟
http://www.refahi.ir

**********************

پاسخ کلی و خلاصه به همه سوالات و ابهامات درباره طرح هدفمند کردن یارانه ها از زبان رئیس مرکز ملی آمار ایران (به دلیل کثرت سوالات تکراری از ارسال پاسخ بصورت جداگانه و یا ارسال پاسخ به ایمیل و … معذوریم ، انشالله پاسخ تمامی سوالات و ابهامات خود را در چند خط زیر خواهید یافت):برابر اعلام رئیس مرکز ملی آمار ایران فعلا هیچ نیازی به مراجعه حضوری و یا مراجعه به سایت آمار جهت اصلاح فرمها نیست و اطلاعات رسمی خانوار هایی که قبلا فرم را تکمیل کرده اند و اکنون تغییراتی مانند ازدواج ، فوت ، تولد و طلاق در خانوار آنها رخ داده است … بصورت اتوماتیک با هماهنگی ثبت احوال در فرم ها اصلاح خواهد شد . افرادی که قبلا در خانوار های خود بوده اند و اکنون ازدواج کرده اند ، نیازی به مراجعه ندارند و از طریق هماهنگی مرکز ملی آمار با ثبت احوال ، برای آنها به عنوان خانوار جدید ثبت نام یارانه خواهد شد ، افرادی هم که سرپرست خانوار فوت کرده فعلا نباید شماره حساب تعیین کنند تا تعیین سرپرست جدید برای خانوار ، سایر مشکلات و اصلاحات در فرم ثبت نام نیز ، با خانوار آنها جهت اصلاح فرمها و تکمیل و رفع نقص ثبت نام ، تماس گرفته خواهد شد و جای نگرانی نیست . ثبت نام جدید برای افرادی که تا کنون تمایلی برای دریافت یارانه نداشته اند ، فعلا امکان پذیر نیست و این افراد باید صبر کنند تا اصلاح فرم ها و ارسال شماره حساب ها به اتمام برسد ،شاید زمانی برای ثبت نام این افراد نیز اعلام شود . فعلا هیچ نیازی به کد رهگیری و رمز عبور نیست و افرادی که رمز عبور و کد رهگیری را فراموش کرده اند نگران نباشند چون میتوانند شماره حساب ارسال نمایند ، خوشه بندی منتفی شده است و در دوره اول مبلغ یارانه ها به همه افراد برابر و یکسان پرداخت خواهد شد . در سایر موارد در آینده که نیاز مبرم به اصلاح فرم ها است ، در ۶ تا ۹ ماه آینده سامانه جامعی جهت اصلاح آنلاین آخرین اطلاعات اقتصادی کاربران توسط خود این افراد ، طراحی که تاریخ و نحوه انجام آن در آینده اعلام خواهد شد . موفق باشید

********************

با سلام و خسته نباشید ، ۱- در یک خانواده در مرحله اول ثبت نام به اسم مرد بوده ولی فوت کردند حالا باید سرپرست کدام عضو از خانواده باشد؟ ۲- در خانواده ای که زن و مرد از هم جدا شده اند تکلیف بچه ها چیست؟
پاسخ: پاسخ ، معمولا بعد از پدر ، مادر سرپرست خانوار محسوب میشود . البته فعلا تا اطلاع ثانوی قادر به اصلاح فرمها نخواهید بود . بچه ها تحت سرپرستی هر فردی باشند ، آن فرد میتواند یارانه دریافت نماید . اگر هم خودشان به سن قانونی رسیده باشند و از نظر قانونی میتوانند سرپرست خانوار خود شوند ، یارانه مستقیما به خودشان تعلق میگیرد.

***********************
آیا میتوان حساب قرض الحسنه نیز اعلام نمود؟
بلی. حساب های قرض الحسنه، کوتاه مدت و جاری قابل قبول می باشد.

**********************

ملاک تایید حساب چیست؟آیا حساب حتما باید متعلق به سرپرست باشد؟
تایید حساب توسط بانک مربوطه انجام می شود و فقط باید متعلق به سرپرست خانوار باشد.

**************************

مهلت ثبت مجدد شماره حساب جدید تا چه تاریخی می باشد؟
بهرت است در اولین فرصت حساب خود را اعلام نمایید.

*****************************

علت اینکه بانک مربوطه شماره حساب بنده را تایید نکرده چیست؟
تشخیص و تایید حساب به عهده بانک مربوطه است. تایید نشدن حساب ممکن است به دلیل قدیمی بودن حساب و نداشتن کد ملی باشد.

**********************

آیا می توان حساب خواهر یا همسر را معرفی کرد؟
خیر. در حال حاضر تنها حساب سرپرست خانوار قابل قبول است.

*******************

آیا کسانی که اخیرا فرم اطلاعات اقتصادی خانوار را تکمیل کرده اند می توانند حساب خود را اعلام کنند؟
خیر. اطلاعات این افراد هنوز از مرکز آمار دریافت نشده است. این افراد می توانند در مراحل بعد و همراه با سایر استان ها حساب خود را اعلام نمایند.

********************

هنگام وارد کردن شماره حساب؛ شماره تلفن همراه را اشتباه وارد کردم حالا برای اصلاح آن چه کار کنم؟
اصلاح شماره تلفن همراه امکان پذیر نیست. شما می توانید با مراجعه به سایت اعلام حساب خانوار از وضعیت حساب خود مطلع شوید

*********************

کسی که در مرحله قبل شماره حساب اشتباه وارد کرده آیا زمانی برای اصلاح شماره خواهد بود؟ و تاریخ آن چه موقع است؟
اگر حساب اشتباه باشد، پس از بررسی حساب توسط بانک، مشخص شده و شما می توانید بامراجعه به سایت اعلام حساب خانوار، حساب خود را اعلام نمایید.

***********************

آیا افراد ساکن سایر استان ها می توانند حساب خود را اعلام کنند؟
خیر. در حال حاضر تنها استان های گیلان، ایلام و خراسان شمالی امکان اعلام حساب را دارند.

********************

از کجا باید فهمید که شماره حساب اعلام شده مورد تایید واقع شده است؟
بامراجعه به سایت اعلام حساب خانوار و وارد کردن کد ملی و کد پنج رقمی، نتیجه بررسی حساب، به شما اعلام می شود

*********************

چرا وقتی شماره ملی و کد پنج رقمی را وارد می کنیم سیستم قبول نمی کند،و مجددا همان صفحه ابتدای سایت ظاهر می شودو دوباره شماره ملی وکد پنج رقمی را می خواهد؟
این مشکل مربوط به تنظیمات مرورگر شمامی باشد. پیشنهاد می شود از IE 7.0 به بالا یا از Firefox استفاده نمایید

**********************

کد ملی راکه وارد می کنم قبول نمیکند:(کد ملی وارد شده در اطلاعات استانهای اعلام شده موجود نیست)چه کنم؟
در این مرحله افرادی که در سال ۸۷ فرم اطلاعات اقتصادی خانوار را در استان های گیلان، ایلام و خراسان شمالی تکمیل کرده اند امکان اعلام حساب را دارند. سایر افراد در مراحل بعد که به زودی اعلام می شود می توانند حساب خود را اعلام کنند.

***********************

چرا با اینکه شماره حساب شخص درست می باشد ولی مورد تایید قرار نگرفته است؟
تایید مشخصات حساب توسط بانک ها و عمدتا بر اساس کد ملی انجام می شود. در مورد حساب های قدیمی و بدون کد ملی، شناسایی وتایید حساب دشوار است. افرادی که حسا ب قدیمی دارند بهتر است با مراجعه به بانک، اطلاعات حساب را اصلاح کنند و یا حساب دیگری افتتاح نمایند

************************

آیا شماره حساب ثبت و تایید شده سرپرست خانوار قابل تغییر می باشد؟
در حال حاضر امکان تغییر حساب وجود ندارد. اما در مراحل بعد امکان تغییر حساب ایجاد خواهد شد

**********************

نام بانک را اشتباه وارد کرده ام چکار باید بکنم
وقتی نام بانک اشتباه باشد، حساب توسط بانک تایید نمی شود و شمامی توانید حساب دیگری را اعلام نمایید

*********************

سایت اعلام شماره حساب راعنوان نمایید
سایت اعلام حساب Refahi.ir است و اعلام حساب برای اولین بار یا اعلام حساب مجدد برای کسانیکه حساب آنها تایید نشده است در همین سایت انجام می شود

**********************

در صورتي‌كه سرپرست خانوار به دلايلي از جمله زنداني بودن نتواند شخصاً به بانك مراجعه كرده و براي ثبت در سامانه حساب افتتاح نمايد چه‌كاري بايد انجام دهد؟

در صورتي‌كه سرپرست خانوار داراي شماره حساب قديمي (منتهي به سال 1388 و ماقبل آن) باشد،‌ مي‌توانيد در سامانه اعلام حساب خانوار ثبت‌نام نماييد،‌ در غير اين‌صورت سرپرست خانوار مي‌تواند با دادن وكالت به شخص ديگري‌، توسط ايشان اقدام به افتتاح حساب نموده و سپس در سامانه ثبت‌نام نمايد.

***********************

کسانی که صاحب فرزند شده‌اند يا به هر دليلي بعد خانوار آن‌ها تغيير يافته است و يا در صورت بروز هرگونه تغيیري در فرم اقتصاد خانوار چگونه بايستي اعلام شود؟

اين دسته از افراد پس از فراخوان استان مورد نظر از سوي وزارت رفاه و تأمين اجتماعي براي ثبت حساب‌هاي بانكي خود بايستي در سامانه اعلام حساب خانوار ثبت‌نام نموده و پس از اعلام مركز آمار ايران براي اصلاح فرم اقتصاد خانوار خود اقدام نمايند.

*************************

براي تغيير سرپرست خانوار به‌ دليل ازدواج،‌ طلاق يا فوت سرپرست خانوار چه بايد كرد؟

اين دسته از افراد بايستي پس از اعلام مركز آمار ايران از طريق آن مركز اقدام نموده و فرم خود را اصلاح نمايند

**********************

ایا شماره حساب جاری مورد قبول می باشد
طبق توافق با بانک ها، حساب های قرض الحسنه، سپرده کوتاه مدت و جاری قابل قبول است

**************************

در مورد کسانی که در مهلت مقرر موفق به ثبت نام در سامانه جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوارها نشده اند برای ثبت نام باید چه کاری انجام دهند؟
جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوار مربوط به مرکز آمار است. می توانید به سایت این سازمان amar.org.ir مراجعه نمایید
کسانی که موفق به اعلام شماره حساب خود نشده اند ایا این فرصت تمدید میشود

*******************

خواهشمند است تاریخ دقیق ثبت شماره حساب بانکی جهت سایراستان ها را اعلام بفرمایید
به زودی برنامه زمان بندی برای مراجعه و اعلام حساب سایر استان ها از طریق وزارت رفاه اعلام می شود

******************

اگر به موبایل اس ام اس زده شود و سرپرست در ان زمان به طور اتفاقی اس ام اس را نخوانده پاک کند چه پیش می اید ایا دوباره  میزنید؟
اعلام وضعیت حساب شما از طریق اس ام اس تنها برای راحتی شما میباشد تا نیازی به مراجعه به سایت نباشد. در هر صورت شما می توانید با مراجعه به سایت، وضعیت حساب اعلام شده را دریافت کنید

************************

ملاک شما برای ورود درست شماره حساب اسم سرپرست خانوار هست یا شماره حساب به نام هر کسی باشه قبول است؟ دوم اینکه اگر بر فرض من یک شماره حساب رو اشتباه وارد کردم و از شانس بد شماره حساب یک نفر دیگه از آب در اومد اون وقت باید چکار کنم؟
کنترل و تایید شماره حساب و مطابقت آن با هویت سرپرست خانوار به عهده بانک است. کسانی که حساب خود را اشتباه وارد کرده اند می توانند در مراحل بعد به سایت مراجعه و حساب درست را اعلام کنند

دوزلو اوغلان وبلاگلارینین یاخشی اولماقی اوچون آتیل باتیل فروشگاهین دان آلیش وئریش ائدین

*************************

اگر در خانواده ای فرزندی تازه به دنیا بیاید برای ثبت اطلاعات ان و اضافه کردن به لیست خانواده اش چه باید کرد؟
ثبت هرگونه تغییر در خانوار اعم از اضافه شدن فرزند، فوت، طلاق، ازدواج و تشکیل خانوار جدید،به عهده مرکز آمار ایران است و زمان بندی آن اعلام خواهد شد

*********************

واریز یارانه چه زمان انجام می شود و آیا در استان ها متفاوت است؟
واریز یارانه نقدی پس از تکمیل اعلام حساب سرپرست خانوار در تمام استان ها و با تصمیم هیئت دولت انجام خواهد شد.

***********************

برای گرفتن تائید نهایی شماره حساب باید به کدام سایت مراجعه کنم؟
سایت اعلام حساب خانوار به زودی فعال خواهدشد و با مراجعه به این سایت، وضعیت حساب به شما اعلام می شود

********************

کسی که شماره حساب را اشتباه وارد کرده باشد باید چه مراحلی را انجام دهد؟
حساب های اعلام شده توسط بانک بررسی شده و تایید یا رد می شود. حسابی که اشتباه وارد شده است توسط بانک تایید نمی شود و شما میـتوانید با مراجعه به سایت اعلام حساب خانوار حساب دیگری را اعلام نمایید.

*******************

ما که جزو سه استان آزمایشی می باشیم و تا کنون موفق به اعلام شماره حساب نگردیده ایم باید چکار کرد؟
کسانی که در مرحله اجرای آزمایشی موفق به اعلام حساب خود نشده اند می توانند در مرحله بعد همراه با سایر استان ها، حساب خود را اعلام نمایند.

*****************

چرا سایت اعلام حساب خانوار فعال نیست؟
مشخصات حساب های دریافت شده از مردم در حال بررسی است و جهت اعلام وضعیت حساب ها و اصلاح اشتباهات، سایت به زودی فعال خواهد شد.

****************

چگونه بعد ۱۰روز بدانیم شماره حساب ما، مورد قبول قرار گرفت؟
در صورتیکه شماره تلفن همراه را در فرم اعلام حساب اعلام کرده اید به شما پیامک داده خواهد شد. در غیر این صورت، به سایت اعلام حساب خانوار مراجعه نمایید.

*******************

بعضی از شماره حساب های بانکی را که وارد سایت می نمودند به آنها اعلام می شد که برای این شماره حساب ۱۰ روز دیگر خبر بگیرید.مفهوم این متن چه چیزی بوده است.
مشخصات حساب اعلام شده توسط بانک مربوطه بررسی می شود. تایید حساب یا عدم تایید، توسط پیامک اعلام می شود یا در مراجعه بعدی به سایت به شما اعلام خواهد شد

***********************

در صورتیکه پس از تکمیل فرم اطلاعات اقتصادی، سرپرست خانوار فوت کرده باشد چه باید کرد؟
برای اصلاح اطلاعات خانوار، منتظر اعلام مرکز آمار باشید.

*****************

آیا خانوارهای ساکن سایر استان ها میتـوانند در طرح آزمایشی شرکت کنند؟
خیر. طرح آزمایشی صرفا برای خانوارهای ساکن استان های مربوطه می باشد

*********************

کدام دسته از خانوارها می توانند به سایت وزارت رفاه مراجعه کنند؟
خانوارهایی که در سال ۱۳۸۷در سه استان گیلان ،ایلام وخراسان شمالی فرم اقتصادی خانوار را تکمیل نموده اند می توانند به سایت مراجعه کنند .

**********************

آیا خانوارهایی که در استان های دیگر ثبت نام نموده اند واکنون دراین سه استان زندگی می کنند می توانند شماره حساب اعلام کنند؟
خیر.

***********************

آیا خانوارهای سه استان پایلوت که در سال ۱۳۸۷ثبت نام کرده اند واکنون در سایر استانها بصورت مسافر بسر می برند ویا ساکن استانهای دیگر هستند می توانند وارد سایت شوند؟
این خانوارها از هر جای کشور می توانند وارد سایت شوند.

***********************

کدام بانک ها مد نظر است؟
همه بانک های دولتی وخصوصی به انتخاب متقاضی

********************

چه نوع حسابی مد نظر است؟
حساب بانکی متمرکزوترجیحا حسابهایی که دارای کارت بانکی هستند وخانوار می تواند از طریق سیستم خودپرداز نسبت به دریافت وجه اقدام نماید.

***********************

خانوارهایی که کد رهگیری را گم کرده اند چه کنند؟
در این مرحله هیچ نیازی به کد رهگیری نیست .

************************

آیا ثبت شماره حساب شامل حال خانوارهایی که اکنون درسایت مرکز آمارایران ثبت نام می کنند می شود یا خیر؟
خیر فقط خانوارهایی که در سال ۱۳۸۷ثبت نام کرده اند در مرحله پایلوت شرکت می کنند.

************************

اگر خانواری موفق نشود در این یک هفته شماره حساب خودرا وارد سایت نماید چه کند؟
این یک طرح آزمایشی است ودر زمانی که طرح بصورت سراسری برای همه استانها اجرا می شود می تواند شماره حساب خود را وارد سایت وزارت رفاه نماید.

*****************

خانوار فرم را در سال ۱۳۸۷تکمیل کرده اکنون کدملی وشماره حساب خودرا که وارد می کند سیستم نمی پذیرد؟
این ها افرادی هستند که سیستم بانکی شماره حساب آنهارا به وزارت رفاه ارسال نکرده است این دسته از افراد باید مجددا فقط شماره حساب وشماره تلفن همراه خودرا وارد نمایند تا از طرف وزارت رفاه پیگیری شود. افرادی که جدید شماره حساب باز کرده اند ویا می کنند نیز با همین مورد روبرو می شوند. روش کار مانند فوق است بااین تفاوت که شماره حساب را لازم است ۲باروارد کنند وشماره تلفن همراه خودرانیز اعلام نمایند.

*******************

سرپرست خانوار در سال ۱۳۸۷فرم تکمیل نموده اما در این فاصله فوت نموده است آیا می توانند شماره حساب ایشان را وارد سایت نمایند؟
خیر.

*******************

در فاصله سال ۱۳۸۷تا کنون برتعداد اعضای خانواربه هر علتی افزوده شده است آیا سرپرست خانوار می تواند شماره حساب را وارد کند ؟
بلی

*******************8

در فاصله سال ۱۳۸۷تا کنون فرزندم ازدواج کرده وخانوار مستقل دارد اما در ان زمان اسم او در خانوار من ثبت شده است چه کنم؟
شماره حساب خودرا وارد کنید. بعدا موارد اصلاح خواهد شد.

********************

آیا سیستم حساب مشترک را قبول می کند؟
خیر

*****************

خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد دارای حساب کارتی هستند آیا می توانند همان شماره حساب را اعلام نمایند ؟
بلی

*********************

حساب غیر متمرکز راتعریف کنید.
حسابی است که مشتری وابسته به شعبه بوده وبرای انجام اموربانکی حتما باید به شعبه ای که حساب در آن افتتاح کرده مراجعه نماید.

*********************

حساب متمرکز چیست؟
حسابی است که مشتری نیازی به مراجعه به شعبه ای که حساب رادرآن افتتاح نموده است ندارد ودرهرشعبه ای ازبانک می تواند کلیه اموربانکی راانجام دهد مانند سیبا در بانک ملی وسپهر در بانک صادرات

*****************

آیا پس از اعلام شماره حساب در طرح آزمایشی یارانه به حساب متقاضی واریز می گردد؟
خیر. واریز به حساب پس از اجرای طرح در سراسر کشور، انجام خواهد شد

*******************

چه مدت پس از اعلام شماره یارانه به حساب متقاضی واریز می شود؟
کارگروه تحول اقتصادی مصوب واعلام می کند.

********************

چرا در پاره ای از مواقع بعد از ثبت اطلاعات حساب وتایید رسید قبول حساب نمی دهد؟
فرد باردیگر به سایت مراجعه کند واطلاعات خودرا وارد نماید اگر پیام داده شد که اطلاعات شما ثبت شده است که موردی ندارد در غیر این صورت مجددا اطلاعات خودرا وارد نماید.

*****************

اگرکسی ازاعضای خانوار شماره حساب داشته باشد ولی خود سرپرست شماره حسابی نداشته باشد می تواند شماره حساب فردی را که شماره حساب دارد وارد کند ؟
خیر حتما باید شماره حساب سرپرست خانواروارد شود.

****************

فردی که شماره حساب ندارد ،تکلیف چیست ؟
به یکی از بانک های دولتی یا خصوصی برای افتتاح حساب مراجعه نمایدو حساب متمرکز افتتاح کند

دوزلو اوغلان وبلاگلارینین یاخشی اولماقی اوچون آتیل باتیل فروشگاهین دان آلیش وئریش ائدین

آیا افراد ساکن سایر استان ها می توانند حساب خود را اعلام کنند؟
خیر. در حال حاضر تنها استان های گیلان، ایلام و خراسان شمالی امکان اعلام حساب را دارند.
از کجا باید فهمید که شماره حساب اعلام شده مورد تایید واقع شده است؟
بامراجعه به سایت اعلام حساب خانوار و وارد کردن کد ملی و کد پنج رقمی، نتیجه بررسی حساب، به شما اعلام می شود
چرا وقتی شماره ملی و کد پنج رقمی را وارد می کنیم سیستم قبول نمی کند،و مجددا همان صفحه ابتدای سایت ظاهر می شودو دوباره شماره ملی وکد پنج رقمی را می خواهد؟
این مشکل مربوط به تنظیمات مرورگر شمامی باشد. پیشنهاد می شود از IE 7.0 به بالا یا از Firefox استفاده نمایید
کد ملی راکه وارد می کنم قبول نمیکند:(کد ملی وارد شده در اطلاعات استانهای اعلام شده موجود نیست)چه کنم؟
در این مرحله افرادی که در سال ۸۷ فرم اطلاعات اقتصادی خانوار را در استان های گیلان، ایلام و خراسان شمالی تکمیل کرده اند امکان اعلام حساب را دارند. سایر افراد در مراحل بعد که به زودی اعلام می شود می توانند حساب خود را اعلام کنند.
چرا با اینکه شماره حساب شخص درست می باشد ولی مورد تایید قرار نگرفته است؟
تایید مشخصات حساب توسط بانک ها و عمدتا بر اساس کد ملی انجام می شود. در مورد حساب های قدیمی و بدون کد ملی، شناسایی وتایید حساب دشوار است. افرادی که حسا ب قدیمی دارند بهتر است با مراجعه به بانک، اطلاعات حساب را اصلاح کنند و یا حساب دیگری افتتاح نمایند
آیا شماره حساب ثبت و تایید شده سرپرست خانوار قابل تغییر می باشد؟
در حال حاضر امکان تغییر حساب وجود ندارد. اما در مراحل بعد امکان تغییر حساب ایجاد خواهد شد
نام بانک را اشتباه وارد کرده ام چکار باید بکنم
وقتی نام بانک اشتباه باشد، حساب توسط بانک تایید نمی شود و شمامی توانید حساب دیگری را اعلام نمایید
سایت اعلام شماره حساب راعنوان نمایید
سایت اعلام حساب Refahi.ir است و اعلام حساب برای اولین بار یا اعلام حساب مجدد برای کسانیکه حساب آنها تایید نشده است در همین سایت انجام می شود
امروز ۱۴ خرداد چرا سایت اعلام حساب همچنان غیر فعال می باشد. مگر نه اینکه سیزدهم اعلام کرده بودید ۱۴ خرداد نتایج بررسی حساب ها اعلام میشود؟
از تاخیر پیش آمده عذر خواهی می کنیم. مشکل فنی است که به زودی رفع می شود
باسلام ایا شماره حساب جاری مورد قبول می باشد
طبق توافق با بانک ها، حساب های قرض الحسنه، سپرده کوتاه مدت و جاری قابل قبول است
در مورد کسانی که در مهلت مقرر موفق به ثبت نام در سامانه جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوارها نشده اند برای ثبت نام باید چه کاری انجام دهند؟
جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوار مربوط به مرکز آمار است. می توانید به سایت این سازمان amar.org.ir مراجعه نمایید
کسانی که موفق به اعلام شماره حساب خود نشده اند ایا این فرصت تمدید میشود
این افراد می توانند در مراحل بعد حساب خود را اعلام کنند
خواهشمند است تاریخ دقیق ثبت شماره حساب بانکی جهت سایراستان ها را اعلام بفرمایید
به زودی برنامه زمان بندی برای مراجعه و اعلام حساب سایر استان ها از طریق وزارت رفاه اعلام می شود
اگر به موبایل smsزده شود و سرپرست در ان زمان به طور اتفاقی sms را نخوانده پاک کند چه پیش می اید ایا دوباره sms میزنید؟
اعلام وضعیت حساب شما از طریق sms تنها برای راحتی شما میباشد تا نیازی به مراجعه به سایت نباشد. در هر صورت شما می توانید با مراجعه به سایت، وضعیت حساب اعلام شده را دریافت کنید
ملاک شما برای ورود درست شماره حساب اسم سرپرست خانوار هست یا شماره حساب به نام هر کسی باشه قبول است؟ دوم اینکه اگر بر فرض من یک شماره حساب رو اشتباه وارد کردم و از شانس بد شماره حساب یک نفر دیگه از آب در اومد اون وقت باید چکار کنم؟
کنترل و تایید شماره حساب و مطابقت آن با هویت سرپرست خانوار به عهده بانک است. کسانی که حساب خود را اشتباه وارد کرده اند می توانند در مراحل بعد به سایت مراجعه و حساب درست را اعلام کنند
اگر در خانواده ای فرزندی تازه به دنیا بیاید برای ثبت اطلاعات ان و اضافه کردن به لیست خانواده اش چه باید کرد؟
ثبت هرگونه تغییر در خانوار اعم از اضافه شدن فرزند، فوت، طلاق، ازدواج و تشکیل خانوار جدید،به عهده مرکز آمار ایران است و زمان بندی آن اعلام خواهد شد
واریز یارانه چه زمان انجام می شود و آیا در استان ها متفاوت است؟
واریز یارانه نقدی پس از تکمیل اعلام حساب سرپرست خانوار در تمام استان ها و با تصمیم هیئت دولت انجام خواهد شد.
برای گرفتن تائید نهایی شماره حساب باید به کدام سایت مراجعه کنم؟
سایت اعلام حساب خانوار به زودی فعال خواهدشد و با مراجعه به این سایت، وضعیت حساب به شما اعلام می شود
کسی که شماره حساب را اشتباه وارد کرده باشد باید چه مراحلی را انجام دهد؟
حساب های اعلام شده توسط بانک بررسی شده و تایید یا رد می شود. حسابی که اشتباه وارد شده است توسط بانک تایید نمی شود و شما میـتوانید با مراجعه به سایت اعلام حساب خانوار حساب دیگری را اعلام نمایید.
ما که جزو سه استان آزمایشی می باشیم و تا کنون موفق به اعلام شماره حساب نگردیده ایم باید چکار کرد؟
کسانی که در مرحله اجرای آزمایشی موفق به اعلام حساب خود نشده اند می توانند در مرحله بعد همراه با سایر استان ها، حساب خود را اعلام نمایند.
چرا سایت اعلام حساب خانوار فعال نیست؟
مشخصات حساب های دریافت شده از مردم در حال بررسی است و جهت اعلام وضعیت حساب ها و اصلاح اشتباهات، سایت به زودی فعال خواهدشد.
چگونه بعد ۱۰روز بدانیم شماره حساب ما، مورد قبول قرار گرفت؟
در صورتیکه شماره تلفن همراه را در فرم اعلام حساب اعلام کرده اید به شما پیامک داده خواهد شد. در غیر این صورت، به سایت اعلام حساب خانوار مراجعه نمایید.
بعضی از شماره حساب های بانکی را که وارد سایت می نمودند به آنها اعلام می شد که برای این شماره حساب ۱۰ روز دیگر خبر بگیرید.مفهوم این متن چه چیزی بوده است.
مشخصات حساب اعلام شده توسط بانک مربوطه بررسی می شود. تایید حساب یا عدم تایید، توسط پیامک اعلام می شود یا در مراجعه بعدی به سایت به شما اعلام خواهد شد
در صورتیکه پس از تکمیل فرم اطلاعات اقتصادی، سرپرست خانوار فوت کرده باشد چه باید کرد؟
برای اصلاح اطلاعات خانوار، منتظر اعلام مرکز آمار باشید.
آیا خانوارهای ساکن سایر استان ها میتـوانند در طرح آزمایشی شرکت کنند؟
خیر. طرح آزمایشی صرفا برای خانوارهای ساکن استان های مربوطه می باشد
کدام دسته از خانوارها می توانند به سایت وزارت رفاه مراجعه کنند؟
خانوارهایی که در سال ۱۳۸۷در سه استان گیلان ،ایلام وخراسان شمالی فرم اقتصادی خانوار را تکمیل نموده اند می توانند به سایت مراجعه کنند .
آیا خانوارهایی که در استان های دیگر ثبت نام نموده اند واکنون دراین سه استان زندگی می کنند می توانند شماره حساب اعلام کنند؟
خیر.
آیا خانوارهای سه استان پایلوت که در سال ۱۳۸۷ثبت نام کرده اند واکنون در سایر استانها بصورت مسافر بسر می برند ویا ساکن استانهای دیگر هستند می توانند وارد سایت شوند؟
این خانوارها از هر جای کشور می توانند وارد سایت شوند.
کدام بانک ها مد نظر است؟
همه بانک های دولتی وخصوصی به انتخاب متقاضی
چه نوع حسابی مد نظر است؟
حساب بانکی متمرکزوترجیحا حسابهایی که دارای کارت بانکی هستند وخانوار می تواند از طریق سیستم خودپرداز نسبت به دریافت وجه اقدام نماید.
خانوارهایی که کد رهگیری را گم کرده اند چه کنند؟
در این مرحله هیچ نیازی به کد رهگیری نیست .
آیا ثبت شماره حساب شامل حال خانوارهایی که اکنون درسایت مرکز آمارایران ثبت نام می کنند می شود یا خیر؟
خیر فقط خانوارهایی که در سال ۱۳۸۷ثبت نام کرده اند در مرحله پایلوت شرکت می کنند.
اگر خانواری موفق نشود در این یک هفته شماره حساب خودرا وارد سایت نماید چه کند؟
این یک طرح آزمایشی است ودر زمانی که طرح بصورت سراسری برای همه استانها اجرا می شود می تواند شماره حساب خود را وارد سایت وزارت رفاه نماید.
خانوار فرم را در سال ۱۳۸۷تکمیل کرده اکنون کدملی وشماره حساب خودرا که وارد می کند سیستم نمی پذیرد؟
این ها افرادی هستند که سیستم بانکی شماره حساب آنهارا به وزارت رفاه ارسال نکرده است این دسته از افراد باید مجددا فقط شماره حساب وشماره تلفن همراه خودرا وارد نمایند تا از طرف وزارت رفاه پیگیری شود. افرادی که جدید شماره حساب باز کرده اند ویا می کنند نیز با همین مورد روبرو می شوند. روش کار مانند فوق است بااین تفاوت که شماره حساب را لازم است ۲باروارد کنند وشماره تلفن همراه خودرانیز اعلام نمایند.
سرپرست خانوار در سال ۱۳۸۷فرم تکمیل نموده اما در این فاصله فوت نموده است آیا می توانند شماره حساب ایشان را وارد سایت نمایند؟
خیر.
در فاصله سال ۱۳۸۷تا کنون برتعداد اعضای خانواربه هر علتی افزوده شده است آیا سرپرست خانوار می تواند شماره حساب را وارد کند ؟
بلی
در فاصله سال ۱۳۸۷تا کنون فرزندم ازدواج کرده وخانوار مستقل دارد اما در ان زمان اسم او در خانوار من ثبت شده است چه کنم؟
شماره حساب خودرا وارد کنید. بعدا موارد اصلاح خواهد شد.
آیا سیستم حساب مشترک را قبول می کند؟
خیر
خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد دارای حساب کارتی هستند آیا می توانند همان شماره حساب را اعلام نمایند ؟
بلی
حساب غیر متمرکز راتعریف کنید.
حسابی است که مشتری وابسته به شعبه بوده وبرای انجام اموربانکی حتما باید به شعبه ای که حساب در آن افتتاح کرده مراجعه نماید.
حساب متمرکز چیست؟
حسابی است که مشتری نیازی به مراجعه به شعبه ای که حساب رادرآن افتتاح نموده است ندارد ودرهرشعبه ای ازبانک می تواند کلیه اموربانکی راانجام دهد مانند سیبا در بانک ملی وسپهر در بانک صادرات
آیا پس از اعلام شماره حساب در طرح آزمایشی یارانه به حساب متقاضی واریز می گردد؟
خیر. واریز به حساب پس از اجرای طرح در سراسر کشور، انجام خواهد شد
چه مدت پس از اعلام شماره یارانه به حساب متقاضی واریز می شود؟
کارگروه تحول اقتصادی مصوب واعلام می کند.
چرا در پاره ای از مواقع بعد از ثبت اطلاعات حساب وتایید رسید قبول حساب نمی دهد؟
فرد باردیگر به سایت مراجعه کند واطلاعات خودرا وارد نماید اگر پیام داده شد که اطلاعات شما ثبت شده است که موردی ندارد در غیر این صورت مجددا اطلاعات خودرا وارد نماید.
اگرکسی ازاعضای خانوار شماره حساب داشته باشد ولی خود سرپرست شماره حسابی نداشته باشد می تواند شماره حساب فردی را که شماره حساب دارد وارد کند ؟
خیر حتما باید شماره حساب سرپرست خانواروارد شود.
فردی که شماره حساب ندارد ،تکلیف چیست ؟
به یکی از بانک های دولتی یا خصوصی برای افتتاح حساب مراجعه نمایدو حساب متمرکز افتتاح کند
Advertisements

4 Cavab

  1. سلام من پدرم فوت شدن .الان که می خوام با کد ملی مادرم اعلام حساب کنم .می گه کد ملی شما موجود نیست خواهش می کنم راهنمایی بفرمایید

    • شما باید از تاریخ 15 شهریور به بعد اقدام کنید

  2. سلام 15 شهریور برای من که پدرم فوت کرده و میخواهم نام سرپرست رو به مادرم منتقل کنم باید به چه سایتی مراجعه کنم؟

    • سلام باید به سایت زیر مراجعه فرمایید

      http://www.refahi.ir

Bir cavab yazın

Sistemə daxil olmaq üçün məlumatlarınızı daxil edin və ya ikonlardan birinə tıklayın:

WordPress.com Loqosu

WordPress.com hesabınızdan istifadə edərək şərh edirsinz. Çıxış /  Dəyişdir )

Google+ foto

Google+ hesabınızdan istifadə edərək şərh edirsinz. Çıxış /  Dəyişdir )

Twitter rəsmi

Twitter hesabınızdan istifadə edərək şərh edirsinz. Çıxış /  Dəyişdir )

Facebook fotosu

Facebook hesabınızdan istifadə edərək şərh edirsinz. Çıxış /  Dəyişdir )

w

%s qoşulma

%d bloqqer bunu bəyənir: